مصاحبه آگاهی‌دهنده (2)

مصاحبه آگاهی‌دهنده (2)
1 1 vote

• با خودتان همچون یک حرفه ای برخورد کنید
پوشش و رفتار خود را مطابق جایگاه شغلی که به دنبال آن هستید تنظیم کنید. پیش از مصاحبه تا حدی که برایتان مقدور است راجع به شرکت و آن کسب و کار، اطلاعات کسب کنید تا پرسش های آگاهانه مطرح کنید تا به هدف خود در کاریابی نزدیک تر شوید.

• از خود علاقه نشان دهید
مقداری چرب‌زبانی رو چاشنی صحبت خود کنید. چیزی مثل این را بگویید:”مری نام شما رو به من داد و گفت که شما متخصص در این حوزه هستید. از کجا و چگونه شروع کردید؟”

• خود را آماده پاسخ‌دهی به پرسش‌هایی با مضمون ” به دنبال چه هستید”کنید
یک بیانیه شخصی کوتاه آماده کنید تا اگر از شما درباره جستجوی شغلی‌تان پرسیده شد، ارائه دهید. یک نسخه از رزومه کاری‌تان را نیز به همراه داشته باشید، اما تا زمانی که از شما خواسته نشده، آن را ارائه ندهید. به یاد داشته باشید هدف این مصاحبه، گرفتن اطلاعات است.

• اسامی دیگر را بدست آورید
از او راجع به سایر افراد در آن حوزه سوال کنید. اگر هیچ اسمی ارائه نشد، بابت اطلاعات یا پیشنهادات بدست آمده از وی تشکر کنید.

• نامه‌های تشکر و پیگیری ارسال کنید
در پایان مصاحبه از این فرد تشکر کنید، اما با ارسال یک نامه، مراتب تشکر و قدردانی رسمی خود را بابت وقتی که در اختیارتان گذاشته نیز اعلام کنید.

• از هر اشاره‌ای که بدست آورده‌اید نهایت بهره را ببرید
در این فرایند شما باید ریسک‌ها را به جان خریده و فراتر از دایره راحتی خود گام بردارید. هر گام، شما را به شغل پیشنهادی‌تان نزدیکتر خواهد کرد.

حتما بخوانید  رباتی که مسئول استخدام شماست امروز نیامده!

مصاحبه آگاهی‌دهنده منبع قدرتی است که شما می‌توانید از آن بهره ببرید. با آماده‌سازی، گوش دادن و پیگیری از این طریق، شما به قدرت مردمی که به دیگران کمک می‌کنند، دست خواهید یافت.

 مارتین، کارول (2015). «مصاحبه آگاهی‌دهنده (2)». ترجمه فاطمه علیزاده. بخش شبکه سازی حرفه ای وبسایت مرجع شغلی علم اطلاعات و دانش شناسی، شماره 2. 14 مرداد ۱۳۹۵.

An Informational Interview: 10 Tips to prepare

مصاحبه آگاهی‌دهنده (2)
1 1 vote

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری
Read more:
مسائل شغلی در کتابخانه
کتابدار محتوای دیجیتال: همراه هر استارت آپ

در این پست اینفوگرافیکی با موضوع معرفی فرصت شغلی کتابدار محتوای دیجیتال برای شما آماده کرده ایم. مسئولیت اصلی کتابدار...

Close