معرفی یک حرفه: کتابدار حقوقی (2)

معرفی یک حرفه: کتابدار حقوقی (2)
3 2 votes
معرفی یک حرفه: کتابدار حقوقی (2)Reviewed by فاطمه علیزاده on Aug 13Rating:

پایه خوب در فناوری از الزامات کتابداری حقوقی است. کتابداران حقوقی باید در خصوص جستجو و بازیابی اطلاعات مورد نیاز و همچنین دسترس‌پذیری آسان مواد کتابخانه‌ای از طریق فهرستنویسی و رده‌بندی آنلاین توانمند باشند.‌ از جمله مهارت‌های مورد نیاز دیگر می‌توان به مهارت‌های ارتباطی کلامی و غیرکلامی عالی و همچنین مهارت‌های بالا در زمینه سازماندهی، مدیریت زمان و مدیریت پروژه جهت مدیریت انواع پروژه‌های پیچیده با مهلت زمانی کم اشاره نمود. کتابداران حقوقی باید دارای روحیه کارتیمی، در خدمت گروه و قادر به ارائه رهبری اثربخش باشند. همچنین مهارت‌های تفکر انتقادی و حل مسئله قوی جهت تحلیل و شناسایی بهترین منابع پژوهشی و حل مسائل پیچیده با استفاده از فن‌آوری مورد نیاز است.

کتابداران حقوقی در درجه اول جذب شرکت‌های حقوقی، بخش‌های حقوقی شرکت‌های بزرگ، دانشکده‌هاو آموزشگاه‌های حقوقی، دادگاه‌ها و نهادهای حقوقی محلی، استانی و دولتی می‌شوند. کار کتابداران حقوقی، به‌ ویژه آن دسته که به استخدام شرکت‌های حقوقی درمی‌آیند، ممکن است تحت فشار ناشی از ضرب‌العجل‌های تعیین شده کاری، سخت و پر استرس باشد.

بسیاری از کتابداران حقوقی ساعات کاری عادی دارند. با این حال، کتابداران شاغل در محیط‌ های کاری سریع و فشرده، مانند شرکت‌های حقوقی، ممکن است ساعت کاری طولانی‌تری داشته باشند. کتابداران دانشکده‌های حقوق معمولا همان برنامه کاری و تعطیلات اساتید و مدرسان دانشکده‌ها و آموزشگاه‌های حقوق را دارند.

حقوق کتابداران حقوقی بسته به شرایط، نوع، اندازه و محل کتابخانه متفاوت است. بر اساس سایت اداره آمار کار1، کتابداران با وظایف اجراییِ اصلی و مهم، اغلب دارای درآمد بیشتری هستند. از آنجایی که کتابداران حقوقی از تحصیلات عالی و تخصص بالا برخوردار هستند، و تعدادی از جایگاه‌های شغلی این حرفه به مدرک حقوق نیاز دارد، کتابداران حقوقی تمایل به کسب حقوق بالاتر نسبت به کتابداران سایر صنایع دارند.

حتما بخوانید  معرفی یک حرفه: کتابدار سیستم

 انجمن کتابخانه های حقوقی (2016). «معرفی یک حرفه: کتابدار حقوقی(2)». ترجمه فاطمه علیزاده. بخش معرفی فرصت شغلی وبسایت مرجع شغلی علم اطلاعات و دانش شناسی، شماره 5.  23 مرداد ۱۳۹۵.

معرفی یک حرفه: کتابدار حقوقی (2)
3 2 votes

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری
Read more:
زن کتابدار کتابخانه دیجیتال
کتابداران و کلیشه های شغلی در رسانه های جمعی

کتابداری یکی از مشاغلی است که در ارتباط مستقیم با اجتماع قرار می گیرد و از همین رو زیر ذره...

Close