چگونه اولین شغل خود را بدست آوردم: مصاحبه با کیم دوریتی

چگونه اولین شغل خود را بدست آوردم: مصاحبه با کیم دوریتی
4.5 2 votes

الن ملینگ1 در مصاحبه‌ای با کیم دوریتی،2 از او در مورد روش‌های یافتن شغل مناسب برای کارجویان حرفه کتابداری و اطلاع‌رسانی پرسیده است.

اولین جایگاه شغلی حرفه‌ای شما چه بود؟
من ویراستار و کپی رایتر3 انتشارات کتابخانه‌های بدون مرز، ناشر کتاب‌های مرجع و متون درسی حرفه کتابداری، بودم.
چگونه این شغل را بدست آوردید؟
انتشارات کتابخانه‌های بدون مرز در جایی قرار داشت که من زندگی می‌کردم و در حال گذراندن مقطع کارشناسی ارشد کتابداری و اطلاع‌رسانی خود بودم (شهر دنور). این موسسه با برنامه تحصیلات تکمیلی دانشگاه تماس گرفته بود تا ببیند آیا آنها می‌توانند فردی مناسب با مهارت‌های خوب در نوشتن و ویراستاری را که به دنبال شغل اولیه خود است، توصیه کنند. من در موسسه انتشارات دانشگاه دنور به عنوان بخشی از کار درسی كارشناس ارشد كتابداري و اطلاع‌رساني خود حضور داشتم و برای مدیریت شناخته شده بودم، بنابراین آنها مرا توصیه نمودند.
موفقیت‌تان در جستجوی شغلی را به چه چیزی نسبت می‌دهید؟
در آن نقطه از زندگی حرفه‌ایم، موفقیت خود را به سه چیز نسبت می‌دهم که هر فرصت شغلی که از آن موقع بدست آورده‌ام، مدیون آن است:  ۱. برقراری روابط خوب با افراد بسیار تا جای ممکن، ۲. دیده شدن برای نوع کاری که می‌خواهید انجام دهید (مدیران کارشناسی ارشد کتابداری و اطلاع‌رسانی می‌دانستند من چقدر به حوزه چاپ و نشر علاقه دارم)، و ۳. تلاش برای اینکه در زمان مناسب در جای مناسب باشید، چیزی که من آن را  قرار گرفتن در مسیر فرصت‌ها توصیف می‌کنم.

حتما بخوانید  کتابداری مهم است

ادامه را در وبسایت لیزنا بخوانید…

ملینگ، الن (2016). «چگونه اولین شغل خود را بدست آوردم: مصاحبه با کیم دوریتی». ترجمه فاطمه علیزاده، لیزنا. کد خبر: ۲۶۲۹۸، ۲۳ آذر ۱۳۹۵.

چگونه اولین شغل خود را بدست آوردم: مصاحبه با کیم دوریتی
4.5 2 votes

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری
Read more:
resizedexellencecover
معرفی کتاب خدمت عالی به مشتری

یکی از مسائلی که به طور محدود در آموزش های درسی رشته کتابداری و اطلاع رسانی (علم اطلاعات و دانش...

Close