چگونه اولین شغل خود را بدست آوردم: مصاحبه با دکتر سارا کلارک

چگونه اولین شغل خود را بدست آوردم: مصاحبه با دکتر سارا کلارک
5 1 vote

الن ملینگ در مصاحبه‌ای با دکتر سارا کلارک1، در مورد اولین جایگاه شغلی وی می پرسد…

اولین جایگاه شغلی حرفه‌ای شما چه بود؟
من اندکی پس از اتمام مقطع کارشناسی ارشد کتابداری و اطلاع‌رسانی خود در دانشگاه اوکلاهاما، از یک جایگاه شغلی نیمه‌حرفه‌ای به کتابدار خدمات دسترسی و آموزش از راه دور2 دانشگاه ایالتی راجرز ارتقا یافتم.

چگونه این شغل را بدست آوردید؟
مایلم فکر کنم که دلیل اصلی کسب این شغل، احترام و شناخت خوبی بود که از من در زمینه رهبری کتابخانه به دست آمده بود (در همان یک سال و نیم، فعالیتِ نیمه حرفه ایم در کتابخانه ایالتی راجرز). البته شانس هم با من یار بود و هم زمان با کسب درجه کارشناسی ارشدم، یکی از کتابداران کتابخانه راجرز  بازنشست و درنتیجه یک پست شغلی در آن کتابخانه برای من خالی شد.

تصویر از http://betterlibraryleaders.com/contact-us/

موفقیت‌تان در جستجوی شغلی را به چه چیزی نسبت می‌دهید؟
به دلیل نداشتن هیچ‌گونه تجربه کتابداری در بدو ورود به این مقطع (کارشناسی ارشد)، از همان روزهای نخستینِ شروع کلاس‌ها، جستجوی خود را برای یافتن هرگونه شغل کتابداری تمام وقت آغاز نمودم. همچنین به عنوان کارآموز در یک آرشیو محلی مشغول کار شدم که به بهتر دیده شدن من در بازار کار کمک نمود.

چه توصیه‌ای برای کارجویان حرفه کتابداری و اطلاع‌رسانی دارید؟
در زودترین زمان ممکن، جستجوی شغلی خود را آغاز کنید. بهتر است پیش از شروع مقطع کارشناسی ارشد، کاری در همان زمینه را پیدا نموده و مشغول شوید. می توانم بگویم شرایط من در یافتن شغل در مقایسه با سایر کتابدارانی که پس از من آمدند، به طور باورنکردنی آسان‌تر بود. پس زمان را از دست ندهید. شما به یک طرح و برنامه نیز نیاز دارید. با این حال، صرف نظر از میزان توانمندی‌ها و استعداد شما، شانس هم دخیل است که مطمئنا از آن بهره خواهید برد.

دکتر سارا کلارک دارای مدرک دکترای رهبری آموزشی از دانشگاه اوکلاهاما است. وی در سال 2012 به مقام معاون کتابخانه دانشگاه ایالتی راجرز ارتقا یافت. او همچنین مسئول یک جامعه فیس‌بوکی، وبلاگ و پادکست به نام رهبران کتابخانه‌ای بهتر می‌باشد.

ملینگ، الن (2016). «چگونه اولین شغل خود را بدست آوردم: مصاحبه با دکتر سارا کلارک». ترجمه فاطمه علیزاده. بخش تجربه ها و یادداشت ها وبسایت مرجع حرفه ای علم اطلاعات، شماره 1. 28 آذر ۱۳۹۵.

حتما بخوانید  مصاحبه آگاهی‌دهنده (2)

چگونه اولین شغل خود را بدست آوردم: مصاحبه با دکتر سارا کلارک
5 1 vote

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری
Read more:
ساخت رزومه در رزومه ساز حرفه ای ATBOX
لذت داشتن یک رزومه حرفه ای را با ATBOX بچشید

اگر پست های قبلی ما رو خوانده باشید، حتما متوجه شدید که چندبار به موضوع رزومه پرداختیم. امروز تصمیم گرفتیم...

Close