چیزهایی که در یک مصاحبه شغلی نباید بگویید! (قسمت پایانی)

به این پست رتبه بدهید
چیزهایی که در یک مصاحبه شغلی نباید بگویید! (قسمت پایانی)Reviewed by فاطمه علیزاده on Aug 14Rating:

6. چرا باید شما را استخدام کنیم؟
جواب بد و غیر حرفه‌ای: واقعیت این است که من به شدت نیازمند کار هستم و اگر به زودی استخدام نشوم، برای پرداخت بدهی‌های خود دچار مشکل می‌شوم.
نکته: این سوال فرصت آخرین دفاع از خودتان را به شما می‌دهد و به عبارتی باید بر مهارت‌های خود تاکید کنید و ارتباط آنها را با شغلی که برای استخدام در آن درخواست داده‌اید تشریح کنید.
جواب بهتر و حرفه‌ای: هنگامی که آگهی استخدام شما را دیدم، با خودم فکر کردم که این همان موقعیتی است که منتظرش بودم و بهترین محل برای ارائه مهارت‌ها و تجربیات من است. الان که اینجا هستم و با شما صحبت می‌کنم و بیشتر در مورد شرکت شما و نیازمندی‌های آن فهمیده‌ام، حتی بیشتر از قبل حس می‌کنم که انتخاب خوبی برای این شغل هستم و می‌دانم که به خوبی می‌توانم مسئولیت‌های این شغل را بر عهده بگیرم و شاید فراتر از انتظار شرکت عمل کنم.

7. اهداف کوتاه مدت و بلند مدت شما چیست؟
جواب بد و غیر حرفه‌ای: هدف کوتاه مدت من اول این است که این مصاحبه را به خوبی به سرانجام برسانم. راجع به هدف بلندمدت نیز باید بگویم که قصد دارم تا چند سال آینده به حد کافی پس‌انداز کنم و کمی به خودم استراحت بدهم یا اینکه کاری برای خودم راه بیندازم که خودم رئیس خودم باشم.
نکته: برخی از مصاحبه‌گرها این سوال را با این هدف می‌پرسند که ببینند آیا برنامه‌ریزی شما برای کار در شرکت به صورت بلندمدت است یا اینکه به آن به عنوان یک شغل موقت نگاه می‌کنید و به دنبال موقعیت بهتری هستید. برخی دیگر نیز با این سوال می‌خواهند قدرت برنامه‌ریزی شما را بسنجند. بیشتر مصاحبه‌کنندگان دوست ندارند بشنوند که شما تا 5 سال آینده می‌خواهید بازنشسته شوید یا شغل دیگری را دنبال کنید. راجع به هدف کوتاه‌مدت هم حتماً به استخدام شدن در شغلی که درخواست کرده‌اید اشاره کنید. برای هدف بلندمدت نیز ارتقا در مسیر شغلی شرکت را مد نظر داشته باشید.
جواب بهتر و حرفه‌ای: برای هدف کوتاه‌مدت باید بگویم که دوست دارم در شغلی مشغول به کار شوم که بتوانم در آنجا از کلیه مهارت‌هایم استفاده کنم و همچنین برنامه دارم که در دوره‌های آموزشی مدیرت روابط با مشتریان و … شرکت کنم. برای طولانی‌مدت هم فکر می‌کنم با کسب تجربه در این شغل و گذراندن دوره‌های مدیریتی بتوانم خودم را برای مشاغل بالاتر در این شرکت آماده کنم.

حتما بخوانید  دو کلمه‌ای که به نظر می‌رسد در یک مصاحبه شغلی نباید گفته شود!

حالا که می‌دانید شیوه پاسخ دادن حرفه‌ای‌ها به سوالات مصاحبه شغلی چیست، مسلماً اگر سوال بعدی مصاحبه‌گر این باشد که “از کی می‌توانید شروع کنید؟” تعجب نخواهید کرد.

 برگرفته از وبلاگ مدیریت صنعتی

به این پست رتبه بدهید

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری
Read more:
sarah-clark2016
چگونه اولین شغل خود را بدست آوردم: مصاحبه با دکتر سارا کلارک

الن ملینگ در مصاحبه‌ای با دکتر سارا کلارک، در مورد اولین جایگاه شغلی وی می پرسد... اولین جایگاه شغلی حرفه‌ای شما...

Close