معرفی یک حرفه: کتابدار ارکستر(1)

معرفی یک حرفه: کتابدار ارکستر(1)
3.5 2 votes
معرفی یک حرفه: کتابدار ارکستر(1)Reviewed by فاطمه علیزاده on Jul 28Rating: 4.0کتابدار ارکسترکتابداران ویژه گروه­های موسیقی، اغلب قطب فعالیت‌های سازمانی کل ارکستر هستند. فعالیت‌های سنتی این کتابداران شامل سازماندهی، حفظ و نگهداری مجموعه‌ها، ارائه خدماتی به اعضا و کادر اجرایی ارکستر است

کتابدار ارکستر1 یک متخصص در موسیقی است که در محیط کتابخانه ویژه گروه­ های موسیقی کار می‌کند. به دلیل تنوع در سبک‌ها، رسانه‌ها و دوره‌های موسیقی، کتابدار ارکستر باید یک موسیقی‌دان در معنای وسیع کلمه باشد و در مراقبت و مدیریت مجموعه موسیقی یک ارکستر و ارائه خدمات متخصص باشد. استعداد، تحصیل و کسب آمادگی در مهارت‌های کتابداری و اجرای موسیقی لازمه این شغل است.

کتابداران ویژه گروه­های موسیقی، اغلب قطب فعالیت‌های سازمانی کل ارکستر هستند. فعالیت‌های سنتی این کتابداران شامل سازماندهی، حفظ و نگهداری مجموعه‌ها، ارائه خدماتی به اعضا و کادر اجرایی ارکستر، پاسخگویی به پرسش‌های پژوهشی یا مرجع، و ارائه پیشنهاداتی برای گردآوری مواد دیداری-شنیداری یا چاپی می‌باشد. کتابداران ویژه گروه­های موسیقی به طور روزافزون درگیر توسعه روش‌ها و راهبردهای نوین مدیریت کتابخانه از جمله روش‌های حفظ و نگهداری مواد، مدیریت آرشیو، مجموعه ضبط صدا، و سیستم‌های خودکار سازماندهی و بازیابی اطلاعات هستند. فراتر از دغدغه‌های مهم کاری مطرح شده، فعالیت‌های کتابداران ویژه گروه­های موسیقی بازتابی از ماهیت نهادی است که در آن به مسئولیت می‌پردازند که از آن جمله می‌توان به ارکستر سمفونی، ارکستر اپرا، نهادهای آموزشی و… اشاره نمود.

انجمن کتابخانه های ارکسترهای بزرگ (2001). «معرفی یک حرفه: کتابدار ارکستر(1)». ترجمه فاطمه علیزاده. بخش معرفی فرصت شغلی وبسایت مرجع شغلی علم اطلاعات و دانش شناسی، شماره 1.  7 مرداد ۱۳۹۵.

حتما بخوانید  معرفی یک حرفه: کتابدار حقوقی (2)

قسمت دوم

معرفی یک حرفه: کتابدار ارکستر(1)
3.5 2 votes

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری
Read more:
شغل مدیریت و حفاظت از فیلم در آرشیو
حفاظت و نگهداری از مجموعه فیلم ها در مراکز آرشیوی

فیلم های قدیمی از جمله میراث ارزشمندی هستند که در زمان های مختلف می توانند با اهداف مختلفی مورد استفاده...

Close