پایگاهی برای کتابداران و متخصصان اطلاعات

کتاب شغل های کتابداری و علم اطلاعات

banner

درست است که در جامعه علمی امروز بر تألیف و تولید نظریه‏ های علمی تأکید می‏شود اما این به معنای غفلت از ترجمه نیست. ترجمه همیشه ضعف و کمبود محتوا در یک رشته علمی را نشان نمی‏دهد بلکه گاهی اوقات ابزاری است برای خلق اندیشه‏ ها و فکرهای نو.

ابزاری که می‏تواند پنجره‏ای جدید را بگشاید. هدف ما از ترجمه این کتاب نیز همین است. ما بر این باور هستیم که ترجمه کتابی درباره مسائل شغلی و کارآفرینی در حوزه علوم کتابداری و اطلاع رسانی نیاز امروز حرفه‏ مندان این رشته است. به ویژه در عصری که گاهاً کتابخانه ها به عنوان مظلوم ترین سازمان‏ ها شناخته می شوند و از آنها انتظار می‏رود تا با کمترین امکانات و بودجه ها در برابر مشکلات جوابگو باشند.

در چنین شرایطی چنین کتابی می‏تواند به عنوان یک منبع کاربردی و راهنما در کشوی میز هر کتابداری یافت شود. با خواندن این کتاب قطعاً افق‏ های جدیدی رو به کتابداران و اطلاع رسانان شاغل و دانشجویان و کارجویان این رشته گشوده خواهد شد که در اعتلای مسیر حرفه ‏ای و زندگی شغلی آنان موثر خواهد بود.

مخاطبان اصلی کتاب تمام افرادی هستند که به نوعی با مشاغل اطلاعاتی سر و کار دارند. منظور از مشاغل اطلاعاتی حرفه هایی هستند که به نحوی با تولید، سازماندهی، نگهداری، مدیریت و اشاعه اطلاعات تعامل دارند. این طیف گسترده افرادی همچون کتابداران (مسئولان کتابخانه ها) – آرشیویست (مسئوالان آرشیوهای مکتوب و دیداری و شنیداری) – موزه داران – مدیران مراکز اطلاع رسانی و طراحان سایت ها را در برمی گیرد.

دسترسی به کتاب

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری