کتابدار خلاق همواره به نیاز مخاطبانش می اندیشد

کتابدار خلاق همواره به نیاز مخاطبانش می اندیشد
1 1 vote
کتابدار خلاق همواره به نیاز مخاطبانش می اندیشدReviewed by َAlireza Oboodiat on Feb 21Rating: 2.0کتابدار خلاق همواره به نیاز مخاطبانش می اندیشددیبا میرزاپور سرپرست کتابخانه کودک، خانه کتابدار کودک و ترویج خواندن، وابسته به شورای کتاب کودک است. در این گفت ‌و گو نظر او را درباره‌ ی کتابداری کودک و نوجوان و ویژگی‌ های کتابدار اینگونه کتابخانه ها جویا می شویم.

دیبا میرزاپور سرپرست کتابخانه کودک، خانه کتابدار کودک و ترویج خواندن، وابسته به شورای کتاب کودک است. در این گفت ‌و گو نظر او را درباره‌ ی کتابداری کودک و نوجوان و ویژگی‌ های کتابدار اینگونه کتابخانه ها جویا می شویم.

خانم میرزا پور شما فارغ التحصیل رشته کتابداری و علوم اطلاع رسانی از دانشگاه هستید. آیا ورود شما به این رشته با شناخت از محتوای رشته بود؟
من رشته ام ریاضی-فیزیک بود. به صورت تصادفی در رشته کتابداری دانشگاه سراسری پذیرفته شدم.

با توجه به اینکه با شناخت وارد این رشته نشده اید، چه اتفاقی افتاد که بعد از پایان تحصیل در همین رشته مشغول به کار شدید و در حال حاضر هم در مقطع کارشناسی ارشد این رشته تحصیل می کنید؟
ترم اول خیلی علاقه نداشتم. مدام تصمیم به انصراف می گرفتم. ولی به تدریج که با محتوای رشته و استادان خیلی خوب و با انگیزه بیشتر آشنا شدم احساس خیلی خوبی پیدا کردم. اما فکر می کنم چیزی که باعث شد که ادامه تحصیل بدهم، علاقه و ایمانی بود که به رشته ام داشتم و آن را در راه اندازی کسب و کار کتابخانه عمومی یکی از مناطق محروم اصفهان که شهرداری آن را در اختیار اداره فرهنگ و ارشاد قرارداده بودندبه کار بردم.

حتما بخوانید  جایگاه تفکر بازی آفرینی در مدیریت حرفه ای کتابخانه

اما این موقعیت خیلی کمکم کرد که هم رشته ام را بشناسم و هم به آن علاقه مندتر شوم. بعد از یک سال این کتابخانه راه افتادو تمام امور مدیریت کتابخانه چه فنی و غیرفنی بر عهده خودم بود.و من برای جذب اعضای کتابخانه  ، به مدرسه ها می رفتم و  با معلم و ناظم  صحبت می کردم و نشانی کتابخانه را می دادم، فهرست کتاب می بردم و درِ تک تک خانه ها را می زدم.کم کم هم دانش آموزان و هم مادرها را جمع می کردم و کتابخانه را به آنها معرفی می کردم و آنها را تشویق می کردم که به کتابخانه مراجعه کنند. بعد درمقطع کارشناسی کتابداری ادامه تحصیل دادم و پس از فارغ التحصیلی در یک شرکت خدمات کتابداری و اطلاع رسانی فعالیت کردم  و سپس  به خانه کتابدار کودک و نوجوان آمدم.

ادامه مصاحبه در وبسایت کتابک
کتابدار خلاق همواره به نیاز مخاطبانش می اندیشد
1 1 vote

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری
Read more:
law library
معرفی یک حرفه: کتابدار حقوقی (1)

کتابداران حقوقی متخصص در اطلاعات حقوقی هستند و به پژوهش، تحلیل، و ارزیابیِ کیفیت، دقت، و اعتبار منابع؛ آموزش و...

Close