مصاحبه آگاهی‌دهنده (1)

مصاحبه آگاهی‌دهنده (1)
3 1 vote
مصاحبه آگاهی‌دهنده (1)Reviewed by فاطمه علیزاده on Aug 4Rating: 3.5مصاحبه آگاهی‌دهندهمصاحبه آگاهی دهنده فرایندی است که تا حد زیادی نادیده گرفته می‌شود و دلیل آن هم درک اشتباهی است که نسبت به آن وجود دارد.

حتی اگر در حال حاضر هیچ جایگاه شغلی خالی برای شما وجود ندارد، دیر یا زود این اتفاق خواهد افتاد. پس با مصاحبه آگاهی‌دهنده طوری رفتار کنید که گویی شغلی آماده همین الان برای شما وجود دارد. مصاحبه آگاهی‌دهنده1 فرایندی است که تا حد زیادی نادیده گرفته می‌شود و دلیل آن هم درک اشتباهی است که نسبت به آن وجود دارد. در یک مصاحبه آگاهی‌دهنده، شما به دنبال کشف سرنخ‌ها و اطلاعات مربوط به یک صنعت، مسیر شغلی یا کارفرما با صحبت کردن با افرادی که آنها را می‌شناسید یا به نوعی معرف حضورتانند، هستید. اما پیش از اجرا و شروع مصاحبه آگاهی‌دهنده، شما باید تکلیف خود را انجام دهید و آن هم رعایت10 نکته‌ای است که در پایین به آنها اشاره شده است:

حتما بخوانید  پرسش های معماگونه در مصاحبه شغلی

شناسایی اطلاعات مورد نیاز
تصمیم‌گیری در مورد جایگاه شغلی، شرکت یا صنعتی که می‌خواهید درباره آن اطلاع کسب کنید، بستگی به خواسته‌‌ی شما از زندگی و شغلتان دارد. شما باید بدانید چه چیز برایتان اهمیت دارد و چه می‌خواهید.

لیستی از افرادی که می‌شناسید تهیه کنید
آنهایی را که می‌توانند به شما در برقراری ارتباط با افراد درون شرکت یا صنعت مورد نظرتان کمک کنند، انتخاب کنید. از آنجا که این بخشی از شبکه‌سازی 2 است، لازم است که هر فردی که می‌شناسید از آرایشگرتان گرفته تا خواهرشوهر و جاریتان را درنظر بگیرید.

وقت ملاقات بگیرید
یک مصاحبه 15- 30 دقیقه‌ای رو با فردی که شناسایی کردید، با درنظرگرفتن تخصص وی تنظیم کنید. اکثر مردم بیشتر از آنچه که فکر می‌کنید از کمک به شما خوشحال خواهند شد و خود را آماده کنید که اگر بعضی افراد به دلیل مشغله زیاد از دادن وقت به شما امتناع کردند، دلسرد و ناامید نشوید.

حتما بخوانید  راهنمای عملی برقراری ارتباطات شغلی با دیگران برای درونگرایان

با برنامه سر جلسه بروید
این جلسه شماست. تصورنکنید که فرد موردنظرتان تمام اطلاعات مورد نیاز شما را به طور خودکار و بدون پرسیدن سوال در اختیارتان قرار می‌دهد. پس پرسش‌های دقیق و درستی رو از قبل آماده کنید. انتخاب پرسش‌های مناسب به شما بیشترین اطلاعات را خواهد داد.

مارتین، کارول (2015). «مصاحبه آگاهی‌دهنده (1)». ترجمه فاطمه علیزاده. بخش شبکه سازی حرفه ای وبسایت مرجع شغلی علم اطلاعات و دانش شناسی، شماره 1. 14 مرداد ۱۳۹۵.

قسمت دوم
مصاحبه آگاهی‌دهنده (1)
3 1 vote

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری
Read more:
شرکت مشاوره مهندسی نداک
معرفی شرکت مشاوره مهندسی نداک

شرکت مشاوره مهندسی نداک با هدف اجرا و پیاده سازی پروژه های مدیریت دانش در سازمان های ایرانی تأسیس شده...

Close