کتاب شغل های کتابداری و علم اطلاعات

کتاب شغل های کتابداری و علم اطلاعات
4.5 2 votes
کتاب شغل های کتابداری و علم اطلاعاتReviewed by علیرضا عبودیت on Jul 5Rating: 4.5کتاب شغل های کتابداری و علم اطلاعاتمخاطبان اصلی کتاب تمام افرادی هستند که به نوعی با مشاغل اطلاعاتی سر و کار دارند. منظور از مشاغل اطلاعاتی حرفه هایی هستند که به نحوی با تولید، سازماندهی، نگهداری، مدیریت و اشاعه اطلاعات تعامل دارند.

درست است که در جامعه علمی امروز بر تألیف و تولید نظریه‏ های علمی تأکید می‏شود اما این به معنای غفلت از ترجمه نیست. ترجمه همیشه ضعف و کمبود محتوا در یک رشته علمی را نشان نمی‏دهد بلکه گاهی اوقات ابزاری است برای خلق اندیشه‏ ها و فکرهای نو. ابزاری که می‏تواند پنجره‏ای جدید را بگشاید. هدف ما از ترجمه این کتاب نیز همین است. ما بر این باور هستیم که ترجمه کتابی درباره مسائل شغلی و کارآفرینی در حوزه علوم کتابداری و اطلاع رسانی نیاز امروز حرفه‏ مندان این رشته است. به ویژه در عصری که گاهاً کتابخانه ها به عنوان مظلوم ترین سازمان‏ ها شناخته می شوند و از آنها انتظار می‏رود تا با کمترین امکانات و بودجه ها در برابر مشکلات جوابگو باشند.

در چنین شرایطی چنین کتابی می‏تواند به عنوان یک منبع کاربردی و راهنما در کشوی میز هر کتابداری یافت شود. با خواندن این کتاب قطعاً افق‏ های جدیدی رو به کتابداران و اطلاع رسانان شاغل و دانشجویان و کارجویان این رشته گشوده خواهد شد که در اعتلای مسیر حرفه ‏ای و زندگی شغلی آنان موثر خواهد بود.

مخاطبان اصلی کتاب تمام افرادی هستند که به نوعی با مشاغل اطلاعاتی سر و کار دارند. منظور از مشاغل اطلاعاتی حرفه هایی هستند که به نحوی با تولید، سازماندهی، نگهداری، مدیریت و اشاعه اطلاعات تعامل دارند. این طیف گسترده افرادی همچون کتابداران (مسئولان کتابخانه ها) – آرشیویست (مسئوالان آرشیوهای مکتوب و دیداری و شنیداری) – موزه داران – مدیران مراکز اطلاع رسانی و طراحان سایت ها را در برمی گیرد.

حتما بخوانید  خارج از کتابخانه ها مشغول به کار شوید
دسترسی به کتاب
کتاب شغل های کتابداری و علم اطلاعات
4.5 2 votes

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال پیامک بلک لیست

در حال بارگذاری
Read more:
ضرورت ایجاد بخشی با عنوان خدمات مرجع پزشکی در کتابخانه های عمومی
ضرورت ایجاد بخشی با عنوان خدمات مرجع پزشکی در کتابخانه های عمومی

  پیدایش ویروس های جدید در سال های اخیر و در پی آن بیماری های نوظهور و یا فعال شدن...

Close